Studio Iwet

BooksyLPLogoPNG

botoks

Toksyna botulinowa potocznie zwana botoksem, podana w obrębie nadmiernie aktywnego mięśnia, skutkuje ograniczeniem jego aktywności. Stosuje się go nie tylko w medycynie estetycznej, ale także dermatologii i neurologii. Jest to mało inwazyjny sposób, aby wygładzić zmarszczki mimiczne w zaledwie kilka chwil.

Zabiegi wykonywane przy użyciu toksyny botulinowej

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość dotyczy około 3% ludzkości, a co za tym idzie, bywa bardzo wstydliwym problemem. Dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Niestety ani antyperspiranty, ani żadne środki farmakologiczne, nie są w wstanie w sposób wystarczający zniwelować przykrych skutków występowania tej przypadłości. Wstrzyknięcie preparatu w obszarze problematycznym blokuje odpowiedzialne za wydzielanie potu zakończenia nerwowe. Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy i jest kwestią indywidualną. Uwarunkowany jest między innymi wiekiem, prowadzonym trybem życia, gospodarką hormonalną i stanem zdrowia pacjenta.

Wskazania:

  • nadmierne pocenie się twarzy i okolic czoła,
  • nadpotliwość dłoni, stóp, pach.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedzony jest bardzo dokładną konsultacją podczas której, przy użyciu jodyny, wykonywany zostaje test Minora. Następnie za pomocą strzykawki, w małych, około jednocentymetrowych odstępach wprowadzony zostaje roztwór toksyny botulinowej typu A. Po jego wykonaniu przez 24 należy zrezygnować z dużej aktywności fizycznej, a przez dwa tygodnie nie jest wskazane korzystanie z sauny, solarium oraz kąpieli słonecznych.

Lwia zmarszczka

Bruzda między brwiami dodaje lat, wygląda również nieelegancko i mało estetycznie. Jest to jedna ze zmarszczek, która daje widoczny znak o procesie starzenia się skóry. Toksyna botulinowa pozwala na pewien czas zablokować połączenia nerwowe pomiędzy mięśniem brwi a płytką nerwową, dzięki czemu lwia zmarszczka zostaje wygładzona, nie tworząc efektu tzw. maski. Preparat podawany jest bez znieczulenia, za pomocą bardzo cienkiej, jednorazowej igły. Efekt działania jest stopniowy, a pełny rezultat widoczny jest po około 7 dniach. W ciągu 4-6 godzin po wykonaniu zabiegu nie należy pochylać głowy w dół.

Kurze łapki

Należą do jednych ze zmarszczek mimicznych. Powstają na skutek skurczów mięśni twarzy podczas np. uśmiechania się. Kiedy skóra z wiekiem staje się coraz cieńsza, mniej nawilżona i delikatna, a mięśnie twarzy odpowiedzialne za napięcie skóry ulegają zwiotczeniu, kurze łapki uwidaczniają się coraz bardziej. Botoks jest tutaj idealnym rozwiązaniem, ponieważ zmarszczki te są z reguły płytkie i bardzo łatwo cofają się pod jego działaniem. Zabieg nie wymaga znieczulenia, a sama aplikacja zajmuje lekarzowi około 5 minut. Preparat wprowadzany jest w pozycji siedzącej, za pomocą bardzo cienkiej igły i nie wymaga żadnej rekonwalescencji.

Zmarszczki poziome czoła

Są to poziome linie będące skutkiem nadmiernej mimiki twarzy, które z wiekiem utrwalają się i pogłębiają. Jeśli są utrwalone, jedyna skuteczną metodą na pozbycie się tego problemu, jest użycie toksyny botulinowej. Jest to zabieg szybki i skuteczny. Osłabia bowiem przewodnictwo nerwowo- mięśniowe, rozluźnia a także wygładza . Nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta, a twarz zachowuje naturalny wyraz. Sam zabieg jest praktycznie nieodczuwalny a podanie preparatu zajmuje kilka minut.

Kąciki ust

Wraz z wiekiem pojawia się opadanie kącików ust, czego efektem jest tzw. smutny uśmiech. Zapadnięciu często ulega okolica pod dolną wargą, a mięśnie mimiczne wiotczeją. Najbardziej widoczne jest to u osób starszych. Najefektywniejszym sposobem na podniesienie kącików, jest użycie toksyny botulinowej. Zabieg trwa kilka minut i nie wymaga uprzedniego znieczulenia. Po zabiegu zmarszczki są wygładzone, kontur podkreślony, a skora wokół ust napięta. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.