Studio Iwet

BooksyLPLogoPNG

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją znajdującą się naturalnie w naszym organizmie. Znajdziemy go między innymi w nerkach, mazi stawowej, chrząstkach i macierzy zewnątrzkomórkowej tkanek łącznych. Wspiera tworzenie włókien kolagenowych odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność. Niestety z wiekiem mamy go coraz mniej. W efekcie pojawiają się zmarszczki, a poziom nawilżenia i zdolność do regeneracji zdecydowanie spada. Ze względu na możliwość wiązania dużych ilości wody, kwas hialuronowy zyskał niesamowitą popularność jako skuteczny środek w walce z upływającym czasem. Występuje w postaci preparatu usieciowanego, nieusieciowanego lub usieciowanego częściowo. Każdy typ posiada inną gęstość, a co za tym idzie, wykorzystywany jest do różnego rodzaju zabiegów- od nawilżenia po modelowanie twarzy i wypełnienie.

Zabiegi wykonywane przy użyciu kwasu HA

Modelowanie ust

Pełne, zmysłowe usta uważane są za jeden z zasadniczych atutów urody kobiecej, dlatego też modelowanie ich kwasem hialuronowym jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Umożliwia on uzyskanie efektów powiększenia, wypełnienia, a także skorygowania kształtu, również przy znacznie widocznej asymetrii. Dodatkowo poprawimy nawilżenie i ukrwienie, co z kolei sprawi wrażenie zdrowych i młodszych ust. Zabieg poprzedzamy wnikliwym wywiadem podczas konsultacji. W pierwszym etapie nakładany jest preparat znieczulający w postaci kremu, następnie po około 30 minutach przechodzimy do iniekcji. Kwas hialuronowy ma postać krystalicznego żelu, jest bardzo plastyczny i idealnie sprawdzi się również w miejscach o dość znacznym ubytku. Dodatkowo zawarta w nim lidocaina zmniejsza uczucie bólu i dyskomfortu. Ostateczny efekt jesteśmy w stanie zaobserwować po mniej więcej dwóch tygodniach.

Technika objętościowa z konturowaniem wykorzystywana jest w celu nadania objętości czerwieni wargowej. Polega na iniekcji igły w skórę, na granicy śluzówki, pod kątem około 30- stu stopni. Do zabiegu wykorzystywany jest 1 ml preparatu, a efekty utrzymują się do około roku. Po wykonaniu zabiegu zalecana jest wizyta kontrolna.

Technika na płasko polega na uwydatnieniu i wymodelowaniu w znaczny sposób łuku kupidyna. Iniekcja odbywa się tuż pod konturem ust, igła wsuwana jest i wysuwana w taki sposób, aby preparat bez większych przeszkód został rozprowadzony równomiernie. Usta wyglądają bardzo naturalnie i zmysłowo. Efekty utrzymują się do około roku. W tym przypadku kwasu zużywamy mniej niż przy technice objętościowej, a po około dwóch tygodniach zalecana jest wizyta kontrolna.

Wolumetria

Co to jest wolumetria? W dużym skrócie jest to po prostu modelowanie twarzy przy użyciu odpowiednio dobranego kwasu hialuronowego. Stosowana konsystencja preparatu jest tutaj zdecydowanie gęstsza i bardziej plastyczna niż w przypadku powiększania ust, czy wygładzania zmarszczek. Zabieg pozwala poprawić jędrność i sprężystość skóry, a efekty są trwałe i szybkie. Wykonuje się go najczęściej kaniulą, czyli cienką igłą, za której pośrednictwem, w dużo łatwiejszy sposób wprowadza się substancję pod skórę.

Wypełnienie doliny łez

Wraz z upływem czasu tkanka tłuszczowa w trójkątnym obszarze – od policzka do powieki dolnej – zaczyna zanikać, a mięśnie wiotczeją. W obrębie oczodołu pojawia się nieestetyczne zagłębienie, potocznie zwane doliną łez. Wypełnienie jej kwasem hialuronowym przynosi natychmiastowy efekt, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta, wygląda na wypoczętą, młodszą i zdrowszą. Wszelkie zasinienia znikają, a poziom nawilżenia zdecydowanie wzrasta. Zabieg wykonywany jest przy pomocy kaniuli i skupia się na wprowadzeniu do tkanki podskórnej, odpowiedniego preparatu.

Korekcja nosa

Nieregularny kształt nosa, czyli tzw. garb powoduje, że często mamy problem z akceptacją własnego wyglądu. W tym przypadku podanie kwasu hialuronowego będzie rozwiązaniem idealnym, a efekty widoczne natychmiast. Zabieg jest mało inwazyjny i bezpieczny. Poprawia objętość skóry w miejscach, gdzie nie jest potrzebna ingerencja chirurgiczna.

Wskazaniami do zastosowania zabiegu są również:

  • obniżony kąt nosowo- wargowy,
  • cofnięta kolumienka nosa i nieestetyczny kształt,
  • ostry kąt nosowo-wargowy.

Modelowanie brody, żuchwy i policzków

Z czasem kontur twarzy nie jest już tak idealny, a skóra wiotczeje, opadając na dolny brzeg żuchwy. Tkanki stają się coraz mniej elastyczne, broda ulega cofnięciu, pojawiają się tzw. zmarszczki linii marionetki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tutaj wykorzystanie preparatów z ustabilizowanym kwasem hialuronowym, które dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta, po uprzedniej, rzetelnie przeprowadzonej konsultacji. Zabiegi tego typu zdecydowanie poprawiają kontur, uwydatniają kości policzkowe, wyostrzają linię żuchwy, niwelują bruzdy i wygładzają zmarszczki. Wypełnienie kwasem jest również w stanie, zwiększyć projekcję przednią brody, nadać jej właściwy kształt, włącznie z wysmukleniem i wyszczupleniem twarzy. Efekt zabiegu widoczny jest od razu, ale na ostateczny rezultat trzeba poczekać około 2 tygodnie.

Regeneracja dłoni

Z wiekiem skóra rąk staje się coraz cieńsza, a ze względu na utratę włókien kolagenowych traci napięcie, jędrność i elastyczność. Zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, a mięśnie znajdujące się pod skórą zanikają. Z pomocą przychodzą wtedy preparaty na bazie kwasu hialuronowego, umożliwiające trwałą i skuteczną walkę, z redukcją nawet najgłębszych zmarszczek. Zabieg jest mało skomplikowany, opiera się na wypełnieniu ubytków objętościowych w taki sposób, aby ukryć zagłębienia i zniwelować wszelkie niedoskonałości. W zależności od wielkości problemu, z jakim mamy do czynienia, preparat podawany jest za pomocą strzykawki lub specjalnej kaniuli.