Studio Iwet

BooksyLPLogoPNG

zabiegi na ciało

Odmładzające zabiegi na ciało cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Wynika to głównie z możliwości szybkiego powrotu do wykonywania codziennych obowiązków oraz natychmiastowych i spektakularnych efektów bez użycia skalpela. W zależności od ich rodzaju działają antycellulitowo, modelująco, wyszczuplająco. Przyspieszają metabolizm oraz usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i toksyn z organizmu. Zapewniają jędrność, genialnie sprawdzają się w profilaktyce anti- aging.

zabieg antycellulitowy

Co to jest cellulit?

Cellulit, inaczej lipodystrofia, pojawia się w momencie, kiedy nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa wywiera nacisk na ułożone pionowo komórki tkanki łącznej. W zależności od stopnia nasilenia może być on widoczny gołym okiem lub dostrzegalny dopiero podczas nacisku fałdy skóry. Za jego powstawanie odpowiadają nie tylko zaburzenia mikrokrążenia, zła dieta czy brak ruchu, ale także estrogeny, czyli żeńskie hormony płciowe.

Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

Jedną z form zabiegów zmniejszających cellulit jest wstrzyknięcie roztworu substancjami aktywnymi takimi jak: teofilina, kofeina czy aminofilina, wzbogaconego o witaminy i minerały. Jest on praktycznie bezbolesny, a nakłucia wykonuje się co 0,5- 1,5 cm. Przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych, stymulację fibroblastów do produkcji elastyny i kolagenu oraz powstawanie nowych naszych naczyń krwionośnych i poprawę mikrokrążenia. Najlepsze i najtrwalsze efekty daje seria 4-6 zabiegów, wykonywana odstępach czasowych nie dłuższych niż cztery tygodnie.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest to małoinwazyjny, nieoperacyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu w bardzo łatwy i skuteczny sposób, jesteśmy w stanie nie tylko wymodelować sylwetkę, pozbywając się tłuszczu podskórnego, ale również jesteśmy w stanie poprawić krążenie oraz metabolizm skóry.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na podaniu substancji aktywnej, w wyniku czego następuje niewielki, kontrolowany stan zapalny. W konsekwencji uwolnione z komórek tłuszcze trafiają najpierw do krwi, a następnie transportowane do wątroby i poddawane rozkładowi, wydalane są z organizmu.

Najczęściej poddawane zabiegowi okolice to: podbródek, brzuch, szyja, biodra, uda, pośladki, ramiona, fałdy pleców, boczki, okolice oczu- w szczególności, jeśli mamy do czynienia z nieestetycznymi workami. Lipoliza odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest praktycznie bezbolesna, nie wymaga też żadnego, specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Skierowana jest zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Najbardziej widoczne i trwałe efekty, dają minimum 4 serie zabiegowe, odstępach czasu nie dłuższych, niż 3, max. 4 tygodnie. W miejscu podania preparatu mogą występować delikatne zaczerwienienia, obrzęki niekiedy lekkie zasinienia. Taka reakcja utrzymuje się zwykle przez kilka dni od momentu wykonania zabiegu i stopniowo ustępuje. Dobrym i efektownym pomysłem jest połączenie terapii z endermologią lub masażem limfatycznym, które w znaczny sposób przyspieszą usuwanie tłuszczu z komórek.

Dla kogo?

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem odpowiednim dla osób chcących zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych, często newralgicznych partiach ciała. U osób z bardzo dużą, nadmierną nadwagą, zabieg nie będzie wystarczająco skuteczny.

Wskazania

  • podwójny podbródek
  • poduszeczki tłuszczowe w okolicach pach
  • otyłość kynoidalna, charakteryzująca się nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, ud, kolan i pośladków
  • tłuszczaki
  • ginekomastia męska
  • fałdy na plecach
  • tzw. byczy kark
  • fałdy brzuszne

Nici PDO

Nici PDO przebojem weszły na polski rynek. Dzięki szerokiemu spektrum zastosowań stały się alternatywą dla inwazyjnego, chirurgicznego liftingu. Powodują syntezę naturalnego kwasu hialuronowego, długotrwale stymulując fibroblasty tkanki łącznej, do produkcji elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za sprężystość, jędrność i elastyczność skóry.
Nici PDO są wykorzystywane m.in. do:
uniesienia piersi, pośladków i fałd skórnych nad kolanami
uzyskania jędrności, rewitalizacji brzucha, okolic pępka i wewnętrznej strony ud
zniwelowania blizn, rozstępów, pelikanów
zagęszczenia skóry w miejscach, gdzie jest wiotka i obwisła.

Nici PDO są wykorzystywane m.in. do:

  • uniesienia piersi, pośladków i fałd skórnych nad kolanami,
  • uzyskania jędrności, rewitalizacji brzucha, okolic pępka i wewnętrznej strony ud,
  • zniwelowania blizn, rozstępów, pelikanów,
  • zagęszczenia skóry w miejscach, gdzie jest wiotka i obwisła.

regeneracja dłoni

Zabieg regeneracji dłoni polega na śródskórnym wstrzyknięciu preparatów na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, co daje natychmiastowy efekt rewitalizacji i nawilżenia. W przypadku kiedy skóra posiada już znaczny stopień utraty napięcia i jędrności, stosujemy preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, który ma za zadanie wypełnić i odbudować. Specjalne technologie hybrydowe zapewniają możliwość formowania wstrzykniętego w tkankę produktu, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Do zabiegu możemy także wykorzystać stymulatory tkankowe, które poprzez skracanie włókien kolagenowych, prowadzą do poprawy gęstości i napięcia, hamujące fotostarzenie polinukleotydy oraz skinboostery odpowiadające za przywrócenie optymalnego nawilżenia i odbudowę skóry.