Studio Iwet

BooksyLPLogoPNG

żelowanie naturalnej płytki

Żelowanie naturalnej płytki to doskonały sposób na ochronę Twoich paznokci. Polimerowa warstwa po utwardzeniu w świetle ultrafioletowym tworzy wraz z naturalną płytką paznokcia jednolitą i masywną strukturę. Warstwa taka skutecznie chroni paznokcie przed wilgocią oraz różnego rodzaju środkami chemicznymi.

Ochrona płytki naturalnej

Ochrona płytki naturalnej za pomocą warstwy żelowej jest doskonałą osłoną dla paznokci przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Zapobiega również przed rozdwajaniem i łamaniem się paznokci. Należy jednak pamiętać, że zdrowie paznokci naturalnych zależy w dużej mierze od diety. Żelowa ochrona nie zastąpi więc zdrowego trybu życia i właściwego odżywiania. Warto więc poza ochroną zewnętrzną zadbać o swoje paznokcie również poprzez pełnowartościową dietę.

Dobrze zrobione paznokcie z żelową warstwą ochronną są bardzo wytrzymałe. Daje to duże poczucie swobody bez zmartwień o to, czy paznokcie uszkodzą się podczas codziennych czynności. Oczywiście nie ma rzeczy niezniszczalnych, ale takie paznokcie są znacznie bardziej wytrzymałe niż te pozbawione żelu. Sama świadomość posiadania takich paznokci może także skutecznie zniechęcić do ich obgryzania. Paznokcie w takim przypadku są nie tylko piękne i eleganckie, ale przede wszystkim bardzo mocne, zachowując świeży wygląd stylizacji przez długi czas.

Uszkodzenia paznokci

Uszkodzenia płytki naturalnej związane z żelowaniem często wynikają z nieumiejętnego przygotowania powierzchni przed żelowaniem. Uszkodzenia paznokci tego typu powstają najczęściej podczas traktowania paznokci pilnikiem. W związku z tym, Studio Iwet bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, stosuje specjalistyczne frezarki kosmetyczne. Zabieg ten polega wyłącznie na delikatnym zmatowieniu płytki przed nałożeniem żelu.

Drugą kwestą jest ściąganie masy żelowej z paznokcia. Stanowczo odradzam domowe sposoby ściągania żelu, ponieważ głębsze uszkodzenia naturalnej płytki mogą doprowadzić do naruszenia struktury paznokcia. Mitem jest opinia niektórych kobiet o tym, że sam żel miał negatywne działanie na naturalny paznokieć. Masa żelowa jest bowiem chemicznie obojętna dla paznokci.

Jak często żelować paznokcie?

Dzięki wzmocnieniu naturalnej płytki żelem paznokcie będą zachowywały piękny, regularny kształt przez długi czas. Trwałość zabiegu w dużej mierze zależy od indywidualnego tempa wzrostu paznokci. Żelowanie wykonuje się w odstępie od 1 do nawet 5 tygodni w przypadku gdy paznokcie rosną wolniej. Jednym słowem każdy musi sam indywidualnie określić częstość żelowania paznokci.

Studio Iwet posiada bogatą wiedzę i doświadczenie w zakresie stylizacji paznokci. Nasze umiejętności, jak i stosowany sprzęt dają gwarancje udanego zabiegu.